Ekoland klub

Mezinárodní sdílení

Domů
Kdo jsme
Naše činnost
Mezinárodní Sdílení
Hlavní témata
Aktuality, komentáře a archiv
Zázraky a neobvyklé fenomény
Transmisní meditace

Stránky archivu

Stránky archivu

Domů

Aktuality

O Maitréjovi a Dni deklarace

O léčení a zdraví

O testování nukleárních zbraní

 

K válce v Iráku a jiné

11/2002

O: - otázky čtenářů posílané do redakce Share International

B. C.: - Odpovědi Mistra prostřednictvím Benjamina Creme


O: Proč Maitréja nevystoupil v televizi, aby zabránil válce v Iráku?

B. C.: Pro Mistry je svobodná vůle lidí svatou: Oni nikdy nezasahují do naší svobodné vůle. Maitréja vytvořil plán a je zde tisíce různých aspektů, které je třeba brát v úvahu, pokud má být rozhodnuto o tom, jak a kdy danou věc provést. Tento plán není vytesán do kamene, je pružný, flexibilní, ale svobodná vůle člověka nebude nikdy omezena. Začít válku s Irákem, bylo pravděpodobně rozhodnutí americké vlády (nikdo jiný takovouto válku nechce) a kdyby Maitréja otevřeně vystoupil, aby válce zabránil, bylo by to narušení naší svobodné vůle nehledě na to, jak chybná a destruktivní by tato válka mohla být. Na Maitréjovi není, aby za nás činil rozhodnutí a nebo je měnil. Kromě toho, když se Maitréja objeví, nebude mít okamžitě takový vliv jaký Mu nejspíš tazatel připisuje. Zákon se musí dodržovat. Mistři jsou Mistry, protože žijí podle Zákona - Zákona života, vývoje. Jsou věci, které můžete dělat, věci které musíte dělat a věci které dělat nesmíte. My děláme všechno. Zasahujeme do něčí svobodné vůle -zabíjíme, zraňujeme, mrzačíme- děláme to slovy i činy. A proto máme problémy, nemoci, proto trpíme.

O: Existuje nějaký způsob, kterým by Hierarchie mohla zabránit válce v Iráku?

B. C.: Ne, ne bez zásahu do svobodné vůle člověka. Je zde možnost ovlivnit mysl vlády, ale bohužel momentální šance na příznivou odezvu nejsou příliš vysoké.

O: Vlastní Irák zbraně hromadného ničení? (1) biologické zbraně? (2) chemické? (3 )nukleární?

B. C.: Ano. /Ne nutně k použití./ (2) Ano. /Ne nutně k použití/. (3) Ne.

O: Kolik zemí vlastní zbraně hromadného ničení - nukleární a/nebo chemické/biologické?

B. C.: 28.

O: Myslíte si, že Irácký "sklad" zbraní hromadného ničení je opravdovou příčinou zjevné touhy americké vlády zaútočit na Irák?

B. C.: Ne. Myslím si, že je to pouze příhodná výmluva k uspokojení : a)Bushovy posedlosti po sesazení Sadáma Husaina, což se jeho otci nepodařilo. A b) dlouho trvajících ambicí americké republikánské vlády vyměnit Sadáma Husaina za "loutku", takzvaně demokratickou, vládu, která by umožnila Spojeným státům přístup a kontrolu nad Iráckými ropnými rezervami, které jsou druhé největší na světě. Nadcházející listopadové volby do Kongresu také poskytují Republikánské straně, jestliže dosáhne vítězství nad Sadámem Husainem, výjimečnou příležitost získat absolutní kontrolu i doma.

O: Má případná válka v Iráku (a její rozšíření) nějaký nový vliv na Maitréjovo /vnoření se/ do veřejného života?

B. C.: Ne.

Zdroj Share International, Special Information Issue/2003; redakce Benjamin Creme, překlad M. K.

04.04.2007

Nahoru