Ekoland klub

Mezinárodní sdílení

Základní témata

Domů
Kdo jsme
Naše činnost
Mezinárodní Sdílení
Hlavní témata
Aktuality, komentáře a archiv
Zázraky a neobvyklé fenomény
Transmisní meditace

Benjamin Creme: posel naděje

 

Mezinárodní sdílení

Úvod

Kdo je Maitréja

Pro sdělovací prostředky

Benjamin Creme

Nová skupina služebníků světa

Více o Benjaminu Creme

Vize a zjevení

Letáky ke stažení

 

Britský umělec a student ezoterické filosofie Benjamin Creme je hlavním zdrojem informací o příchodu Maitréji, Světového učitele.

Benjamin CremeBenjamin Creme se narodil v Skotském Glasgow, v roce 1922. V raném věku začal studovat umění a dosáhl uměleckých úspěchů jako uznávaný malíř modernistického stylu.
Spolupracoval s mnoha vedoucími činiteli britské umělecké, hudební a literární scény. Jeho práce vystavovaly četné prestižní galerie.

V raném věku Creme také studoval různé směry ezoterické filosofie zejména učení, které přenesla koncem 19. století Helena Petrovna Blavatská a Teozofická společnost a později pak Alice A. Bailey. Studium mu přineslo poznání o existenci Mistrů moudrosti, dokonalých jedinců, kteří spravují Božský plán pro Zemi. Přesto byl překvapen, když byl v roce 1959 osloven jedním z těchto Mistrů. Bylo mu kromě jiného řečeno, že Maitréja, Světový učitel a Mistr všech Mistrů, by se měl vrátit v příštích dvaceti letech na Zemi. Benjamin Creme, pokud to přijme, by měl v tomto jeho příchodu sehrát důležitou roli.

O více jak desetiletí později, v roce 1972 započal Creme pod vedením svého Mistra období náročného výcviku pro nadcházející úkol: oznámit skeptickému světu příchod Světového učitele, kterého čekají lidé všech náboženství pod různými jmény - Kristus, Mesiáš, Imám Mahdí, Krišna, Maitréja Budha. Skrze neustálý kontakt pana Creme se svým Mistrem je možné průběžné upřesňování informací o příchodu Maitréji spolu s dalšími údaji které jsou potřebné k celkovému posouzení stávající situace.

V průběhu let 1975 až 1979 pan Creme přednášel na pozvání po celé Evropě. Během svého prvního turné ve Spojených státech amerických v roce 1980 promlouval v mnoha městech k velkému publiku. Od počátku osmdesátých let jeho turné směřovala do západní a východní Evropy, Japonska, Austrálie, Nového Zélandu, Kanady, Mexika. K tomu je třeba přičíst ročně dva výjezdy do Spojených států. Poskytoval rozhovory více jak 300 rozhlasovým a televizním programům jenom ve Spojených státech.
Knihy pana Creme na téma příchodu Krista byly přeloženy do sedmi jazyků a publikovány po celém světě skupinami, které zajímá toto téma. Je spoluredaktorem magazínu Share International, měsíčníku, zaměřeného na politické, ekonomické, sociální a duchovní změny, které se nyní dějí globálně. Magazín je distribuován do více jak sedmdesáti zemí.
Benjamin Creme za svou práci nepřijímá žádnou finanční odměnu a nečiní žádná prohlášení ohledně svého duchovního stavu. Tyto skutečnosti, spolu s jeho hodnověrností, inteligencí a humorem, jinak neuvěřitelnému příběhu propůjčují důvěryhodnost. Mnoho známých osobností souhlasí s kanadským mediálním producentem Maxem Allenem, který řekl: "Příběh o Maitréjovi je naléhavý a Creme je výborný řečník."
Od svého prvního veřejného vystoupení v roce 1974 již miliony lidí slyšelo tento vzkaz naděje, a mnozí byli inspirováni k tomu, aby pomohli rozšíření této zvěsti po celém světě. Creme říká: "Mým úkolem bylo udělat první krok směrem k veřejnosti. Napomoct vytvoření ovzduší naděje a očekávání. Budu rád, když to dokážu."


01.02.2007

Nahoru