Ekoland klub

Mezinárodní sdílení

Hlavní témata

Domů
Kdo jsme
Naše činnost
Mezinárodní Sdílení
Hlavní témata
Aktuality, komentáře a archiv
Zázraky a neobvyklé fenomény
Transmisní meditace

Kdo je Maitréja?

Mezinárodní sdílení

Úvod

Kdo je Maitréja

Pro sdělovací prostředky

Benjamin Creme

Nová skupina služebníků světa

Více o Benjaminu Creme

Vize a zjevení

Letáky ke stažení

 

 

Kdo je to Maitréja? Generace lidí všech velkých náboženství jej očekávaly. Křesťané jej znají pod jménem Kristus, a čekají jeho brzký návrat. Židé čekají svého Mesiáše; hinduisté příchod Krišny, budhisté jej čekají pod jménem Maitréja Budha; muslimové předpokládají příchod Imáma Mahdího, nebo Mesiáše.

Ačkoliv jsou jména různá, mnozí lidé ví, že se vztahují ke stejné osobě, jejíž osobní jméno je Maitréja.
Maitréja sám nepřišel založit žádné nové náboženství a raději se nechává nazývat Učitelem a průvodcem lidí každého náboženství ale také lidí bez vyznání.
V současnosti, v době hluboké politické, ekonomické a sociální krize bude Maitréja inspirovat lidstvo, aby sama sebe vnímalo jako jedna rodina a vytvořilo civilizaci, založenou na sdílení, ekonomické a sociální spravedlnosti a globální spolupráci.

Začne volat po skutcích, které by mohly zachránit miliony lidí, kteří rok co rok umírají ve světě nadbytku. Mezi jeho doporučení patří změna v sociálních priorit takovým způsobem, aby se zohlednilo všeobecné právo člověka na přiměřené jídlo, ubytování, oděv, vzdělání a zdravotní péče. Na základě Maitréjovy inspirace lidstvo samo provede potřebné změny a vytvoří zdravější a spravedlivější svět pro všechny lidi. 

01.02.2007

Nahoru