Ekoland klub

Mezinárodní sdílení

Transmisní meditace

Domů
Kdo jsme
Naše činnost
Mezinárodní Sdílení
Hlavní témata
Aktuality, komentáře a archiv
Zázraky a neobvyklé fenomény
Transmisní meditace

Způsob provedení přenosu (transmise)

Transmisní meditace

Transmisní skupiny v Česku a na Slovensku

 

Co je Transmisní meditace?

Vznik skupiny

Způsob provedení přenosu

K čemu dochází po dobu přenosu?

Světelné Triangly

Kosmická číselná hra

Energie - faktor změny

Mistr Djwahl Khul ohledně meditace a služby

Velká invokace

Výzva místním skupinám

Často kladené otázky

 

Abychom Mistrům zjednodušili rozvod energií, je vhodné židle postavit do kruhu či podkovy. Muži sedí po jedné straně, ženy po druhé. 

Na začátku je dobré přečíst nahlas některý z Maitréjových prostupů. Díky tomuto nastává okamžité zvýšení skupinového vědomí. 

Potom účastníci společně recitují Velkou invokaci, současně vizualizují jistý postup. Velká invokace má být vyslovena před transmisní meditací, jelikož pomáhá spojit skupinu s Hierarchií a přivolat energie Krista a Mistrů moudrosti. Pro účel přenosu energií není potřeba žádných zvláštních schopností. Jediné, co je nutné, je spojit fyzický mozek s duší, čili Vyšším Já. Dosáhneme toho pomocí soustředění na centrum Adžna, bodu mezi obočím a současným, vnitřním, nezvučným intonováním mantry "OM". 

Po dobu přenosu se snažíme udržet pozornost v tomto bodě. Pokud soustředění polevuje, jemně v myšlenkách zpíváme mantru "OM" a opětovně se vrátíme svou pozornost k 6. čakře. Nad zvukem "OM" nemeditujeme, pouze ho použijeme za účelem obnovení pozornosti. 

Cílem transmisních skupin není "uzemňování" energií a proto zvuk "OM" je zaintonován pouze vnitřně, tehdy energie jsou vysílány na mentální rovinu. Jediným úkolem je udržení pozornosti, přičemž Hierarchie vykonává ostatní práci. Ústřední myšlenkou transmisní meditace je "jednoduchost". 

Ze začátku je vhodné dohodnout se ve skupině, jak dlouho bude přenos trvat, např. jednu hodinu. Ale později, kdy již skupina funguje, je doporučováno pokračovat v přenosu do té doby, dokud energie nepřestane téct. V takovém případě členové mohou volně odcházet, kdy potřebují a neměli by překážet jiným, kteří zůstávají ještě déle. 

Setkávání se na fyzické rovině násobí práci faktorem "X". Díky tomu je transmisní meditace účinnější, než meditační práce, kterou vykonávají lidé, kteří se spojují pouze mentálně. 

Fyzická přítomnost je nesmírně důležitá. Přesto by nikdo neměl mít pocit, že je nucen k povinným schůzkám, anebo k setrvání v meditaci po určitou dobu. Každý se musí individuálně rozhodnout o své účasti.


03.02.2006

Nahoru